Portale Balsas.lt straipsnyje, kurio autorius Dailius Dargis, o bendraautorius Vytautas Grigaravičius “Kedžio žudikų pėdsakai gali atvesti pas Daktarus” -taip vadinasi sutrikusio mąstymo vertas staipsnis (http://www.balsas.lt/naujiena/385486/v-grigaravicius-d-kedzio-zudiku-pedsakai-gali-atvesti-pas-daktarus). Įsigilinus į V. Grigaravičiaus išsakytus teiginius kyla daug minčių: kodėl buvusiam policijos komisarui taip rūpi įbauginti ir paveikti teismus, kurie turės tarti paskutinį žodį visoje šioje nešvarioje, H. Daktaro persekiojimo istorijoje? Kodėl kažkada turėtais policijos antpečiais prisidengęs eilinis, prieštaringos reputacijos, pilietis, turintis savo verslą, neatsiejamai susijusį su žmonių persekiojimu, taip rūpinasi ir stengiasi įtakoti H. Daktaro bylos eigą?

Kam reikia, pasitelkiant žurnalistą, sukurti baubą visuomėnėje, kurti nesveikas fantazijas, akivaizdžiai prieštaraujančias faktams? Teiginiai: “Daktarų smogikai”, “Daktarų patikėtiniai galėjo pradėti keršto akciją – žudyti tuos, kurie pastaraisiais metais bent kiek nuodijo šios gaujos narių bei jų artimųjų gyvenimą” – kelia tik nesuprantamą, niekuo nepagrįstą, baimę visuomenėje. Sakoma, kad minia labiausiai bijo to, ko nesupranta. Matyt, gerai įvaldę masių kvailinimo metodus, šie du vyrai bando Daktaro pavardę paversti nusikaltimo, žudymo, bendriniu pavadinimu. Jų paklausius, didesnioji dalis Kauno, yra Daktarai, “Daktarų smogikai” ir panašiai. Kam to reikia?

Atsakymas paparastas. Pagimdžius tokį baubą, jau nebesvarbu, kad H. Daktaras yra įkalintas jau 9 mėnesius, laisvės atėmimu buvo nuteistas nuo1996 iki 2001 metų, po to nuo 2006 iki 2008 metų. Visi, taip vadinami Daktarų gaujos nariai, bylos duomenimis arba mirę arba laukia teismo Lukiškėse. Tačiau, pagal V.Grigaravičių, vien pavadinimas “Daktaras” gali reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje pagimdyti nesugaunamų žudikų būrį, kurie patys savaime gali sukurti itin sudėtingas sąmokslo ir intrigos schemas, rasti ginklų, suorganizuoti, prisidengti sklandančiomis istorijomis ir “žudyti” teisėjus bei kitus nekaltus žmones vien tam, kad V. Grigaravičius lyg feniksas, iš pelenų pakilęs, gelbėtų tautą.

Deja, deja, daug įtikinamiau skamba kita galima versija. Nežinoma, ar D.Kedys nužudytas ar mirė sava mirtimi, kalinamas Lukiškėse, to nesužinos. Tačiau laisvėje vaikštantis ir kontroliuojantis sekimo aparatą, turintis tiek techninių, tiek fizinių resursų, V. Grigaravičius tiksliai žino: “D. Kedys nužudytas” .Iš kur tas įsitikinimas ir kategoriškumas? Tik, tikrai žinantis, gali taip pasakyti. O jei žinai, tai iš kur? Tarus “a” reikia tęsti, o tęsinys nelabai gražus gautusi. Tuomet ir reikia paleisti miglą į akis arba nukreipti dėmesį kita linkme. Lengviausiai tai padaroma adresuojant jau sukurtam, turinčiam nusikaltėlio statusą, baubui, kurio niekas nematė, nežino, tačiau bijo, nes nesupranta, kas tai yra.

Bet ylos maiše nepaslėpsi. Bekalbant, V. Grigaravičius ir vėl prasitaria. Pasirodo Drąsiaus Kedžio artimieji prašė V. Grigaravičiaus surasti pabėgusį ir tuomet besislapstantį D. Kedį. Tačiau V. Grigaravičius dėl labai didelio “užimtumo”, atsisakęs šio užsakymo. Solidi ir savo vardą gerbianti bei sauganti savo reputaciją saugos tarnyba, tokios informacijos įprastai neatskleidžia. Tačiau tai netaikytina V. Grigaravičiaus “chebrytei”.
Ar iš tiesų taip ir buvo? Derėtų paklausti D. Kedžio artimųjų, ar tikrai jie kreipėsi į V. Grigaravičių ir jo smogikus. Net jei ir taip, tai kažkas buvo pirmesnis ir labiau pinigingas, ir D.Kedžio paieškas užsakė pirmas. O gal užsakė ne tik paiešką…

Po tokio užsakymo, aišku, V. Grigaravičius tapo labai užimtas… ir labai informuotas, kad D. Kedys nužudytas. Net apie nužudymo laiką galįs spėlioti.
Beliko žmogžudystę ant kažko “nurašyti”. Tai pats primityviausias ir matyt, V. Grigaravičiaus iki pat tobulumo įvaldytas “milicininkiškas” metodas. Svarbu rasti žmogų, kuris įtariamas kokio nors nusikaltimo padarymu, o tuomet lengviausia visus bandyti įtikinti: “kas gi galejo tai padaryti, jei ne jis”?! O! Kaip tam tikslui tinka sukurtas “daktarų” baubas. Juk jis neišnyksta, nedingsta, yra nemirtingas. Net suėmus visus gaujos narius, “daktarai veikia”. Tai kaip tas slibinas – kerti vieną galvą, o jos vietoj atauga trys. Bet slibino galvų veidai labiau jau panasus ne į H. Daktarą, o į V. Grigaravičių.
Perskaičius straipsnį, pirmiausiai kilo klausimas: ar balsas.lt orientuojasi į sveiko proto skaitytojus, ar tai viso labo psichiatrines ligoninės sienlaikraštis… Tačiau, savaime suprantama, kad tai – sąmoningas veiksmas. Baubas, kurį kuria ir augina V. Grigaravičius, D. Dargio padedamas, taip lengvai tarnauja savo pačiu nešvariems darbeliams pridengti. O gal tai viso labo nevykėlių revanšas?
Nežinia, tačiau tikėtina, kad balsas.lt skaitytojai, blaiviai ir sveikai mąstantys žmonės, sugebės atsijoti nesveiką kliedesį nuo tiesos. Norisi tikėti, kad žmonės supranta jog H. Daktaras yra “ujamas” ir puolamas iš visų pusių, visomis įmanomomis ir neįmanomomis priemonėmis. Jis yra verčiamas prisipažinti dėl nusikaltimų, kurių nepadaręs. Nesant įrodymų, kuriamas mitas apie, visur ir visuomet veikiančius, “daktarus”. Taip įbauginami ir paveikiami teismai, kad nesugalvotų tirti bylos nešališkai ir objektyviai.
Ar galite įsivaizduoti, koks likimas laukia teisėjo, kuris nešališkai išnagrinėtų bylą ir nuspręstų, jog nėra įrodymų, patvirtinančių H. Daktaro kaltę?

11 komentarai

Parašykite komentarą
 1. Neseniai vienoje TV3 laidoje buvo rodoma p.Kiaunienes istorija , kaip LR Generalinis Komisaras Grigaravicius ja uzdare beprotnamyje , o Kauno Apygardos teismo teiseju kolegija , jo nurodymu [ nusautasis J.Furmanavicius ir toliau dirbantis jame Algirdas Jaliniauskas ] suklastojo Teismo Nutarti ir posedziu protokola , irasydami , jog p. Kiauniene dalyvavo tame teismo posedyje [ neseniai panasiai A.Jaliniauskas pasielge ir su manimi] . Tad , gyvenant tokioje ”teisineje valstybeje” , nesistebesime , jeigu toks D. Dargis , ar koks BALSAS.LT. parasys , jog visus tuos nusikaltimus , kuriuos bandoma priklijuoti Lukiskiu kaliniui Nr.1. padare ne jis , bet … Ramute Daktariene , arba jo jaunesne dukte ?…Absurdas , bet sioje salyje – viskas imanoma …

 2. nei vienas mes nezinom kaip yra is tiesu,nei tie mentai nei tas pats grigaravicius cia tiks speliones,o ar uz speliones galima nuteisti zmogu?

 3. You lost me, buddy. I mean, I suppose I get what youre indicating. I understand what you’re saying, but you just appear to have forgotten that there are some other individuals inside the world who see this matter for what it definitely is and may perhaps not agree with you. You may possibly be turning away a lot of people who may have been followers of your blog.

 4. I am so unwell within the “regime” hoping to deal with our existence. He’s his hand in everything but are not able to deal with to track down his very own beginning certificate.

 5. 1.Primityvaus bepročio žudiko sesuo, “TEISĖJA” Venckienė įkaite laiko savo kieme mergytę. Matome, kas vadovavo žudikui nurodant “taikinius”, savo kieme vykdo “teisingumą”, Linčo teismą Lietuvoje…2. Drąsiaus mersas “blatnais” numeriais – 999 , kuriuo dabar Venckienė važinėja , tai ant Drąsiaus skaitėsi … O juk vienintelė paveldėtoja – mažoji Venckienės įkaitė Kedytė ir būtent jai (tiksliau – jos globėjai) teks atiduot ne tik merso raktukus , bet ir butą Juodkrantėj ir dar kai ką …
  3.PATIKIMAI NEPRIKLAUSOMI KRIMINALISTAI NUSTATĖ , KAD BEPROTIS KEDYS NUŠOVĖ 2( DU ) ŽMONES..ARGI NEAIŠKU, KAD TIK BEPROTIS ŠITAIP ELGIASI..IDIOTAI PRIGALVOJA NEBŪTŲ DALYKŲ, KITI IDIOTAI VISKUO TIKI..AFERISTĖ VENCKIENĖ PAGROBĖ VAIKĄ.
  4.Būtina Seime inicijuoti įstatymą, įvardinant į homoseksą iki 16 metų kaip PEDOFILIJĄ( visai Europai padarytume dovaną)…

 6. Beprotis esi tu, nes “negaudai peliu” kaip matau. visu pirma to vaiko nieks nelaiko ikaito, vaikas pats renkasi kur gyventi. Visu antra nepavydek, nes is pavydo kad nieko neturi gali ir pasikart arba paspringt skrandzio turiniu. 999 tai numeriai kuriuos gali nusipirkti bet kas uz 500lt. is tavo kalbos suprantu kad esi ubagas ir tik stebi kitus kaip gyvena..Visu trecia tu pats pirmas esi is beprociu saraso, nes kiekvienas sveiko proto zmogus nusoves du zmones neeis prie mariu pagert, tad kedys tik pakistas kazkieno.. Ketvirta turbut dziaugiesi kad suejo 16 ir kad isvengsi atsokomybes… Penkta-visada lazda turi du galus, siandien pabegai-ryt nebepabegsi. Sesta-ne cia apie kedi reikia destit savo debiliskas mintis. Henrikai laikykis! Viskas bus gerai-islik zmogumi, as tuo net neabejoju. Kuo didziausios sekmes Tau ir Tavo seimai!

 7. dar karta irodyta, kad Lietuvoje neegzistuoja teismai ir konstitucija primena kieme parasyta straipsni

 8. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what all is needed to get
  set up? I’m assuming having a blog like yours would
  cost a pretty penny? I’m not very internet smart so I’m not 100% positive.
  Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
  Thanks

 9. Aw, this was a very good post. Spending some time and actual effort to make a really good article…
  but what can I say… I put things off a whole lot and never manage to get anything done.

 10. Primityvaus bepročio žudiko sesuo

 11. gaidys tas hena.pisim ji ir jo ramute