Iš Lukiškių kalėjimo aro pareigūnų buvau išvežtas 13 kartų: man buvo uždėti ne tik antrankiai, bet ir kaukė ant galvos, pro kurią sunku kvėpuoti ir nieko nematyti, buvau nuolat gąsdinamas, jog mane veža į vietą, kur buvo padaryti kažkieno nusikaltimai. Aš galvodavau, kad mane gabena į mišką nušauti – versija būtų paprasta: bandžiau bėgti ir teko mane nušauti. Tačiau nuveždavo mane į policijos departamentą, kur vykdavo tardymas. Pagrindinis pasiūlymas buvo toks: “pasakyk, ką nužudei tu, ar ką nužudė kiti, parodyk du palaikus ir duok dar apie 20 naujų epizodų, ir mes tave po kiek laiko išleisim į laisvę, o Vidmantą Gudzinską pravarde “guzas “, Virginijų Silvestravičių pravarde “virgelis”, Rimvydą Žilinską pasodinsime atgal į kalėjimą, kadangi jie parašė nuoširdžius prisipažinimus apie visus savo nusikaltimus. O jeigu tu papildai jų nusikaltimus – tai yra jie ne viską pasakė , reiškia daug nuslėpė, mes juos uždarome, o tave išleidžiame.”

Jeigu aš būčiau toks “supuvęs”, tai būčiau galėjęs kaip ir jie primeluot, prifantazuot įvairių nusikaltimų, ir būčiau jau laisvėje. Tačiau aš esu garbingas žmogus, ne melagis. Klausiu komisaro toliau: “jeigu sutikčiau su jūsų sąlygomis? Toliau duotum prokurorui darbo? “Komisaro atsakymas buvo toks: “taip ,nes tu neduodi jokių parodymų , prokurorui neduodi darbo. O toliau tegul teismas sprendžia jūsų problemas, mes savo darbą būsim padarę.”

Visos šiukšlės atiduodamos teisėjams, tokiu būdu apsunkinamas jų darbas, taip viskas sunarpliojama. Aš esu, kaip ir visi, Lietuvos pilietis. Mane valstybė turi ginti nuo tokių parsidavėlių kaip guzas, virgelis, tačiau mane tik šmeižia ir kankina, tikra šio žodžio prasme. Jeigu mano paveikslą žurnalistai nupiešė kaip nusikaltėlio, tai man ir nebereikia daryti nusikaltimų, man automatiškai klijuoja nebūtus nusikaltimus. Jau esu izoliuotas nuo visuomenės, nuo savo šeimos metai laiko, per didžiausius vargus esu gavęs pasimatyti su šeima tik vieną kartą – taip pažeidžiamos visos mano, kaip Lietuvos piliečio teisės. Esu įkalintas Lukiškių kalėjimo rūsyje vienas, nežmoniškomis sąlygomis…

52 komentarai

Parašykite komentarą
  1. Kokie mes greiti narplioti kitu gyvenimus

  2. tuoj bus, tuoj tuoj